TEATR TVP DLA SZKÓŁ

Utworzono dnia 18.12.2016

W dniu dzisiejszym uczniowie z klas III gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Teatr TVP dla szkół”. Widzowie przez 75 minut uczestniczyli w sztuce „Bestia” w reżyserii Maliny Prześlugi. Tematyka przedstawienia dotyczyła problemów tolerancji, cyberprzemocy, funkcjonowania w świecie ogarniętym przez różnorakie subkultury. Było to niezwykle ciekawe i nowatorskie doświadczenie – być w teatrze , jednocześnie siedząc w szkolnej ławie. Patronat nad projektem sprawują nauczyciele języka polskiego.
iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.
Projekt iTeatr TVP powstaje dzięki wsparciu sponsorów i partnerów. Tylko dzięki nim transmisje teatralne realizowane przez zespoły z Ośrodków Regionalnych Telewizji Polskiej mogą docierać do najdalszych zakątków Polski, a młodzi fani teatru otrzymują za swoje spektakle wartościowe nagrody, profesjonalne warsztaty teatralne oraz możliwość obejrzenia swojego dzieła w telewizji! Projekt na przestrzeni lat również Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny, Narodowe Centrum Kultury, Narodowy Instytut Teatralny, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Związek Artystów Scen Polskich, kuratoria oświaty.

TEATR TVP DLA SZKÓŁ

Utworzono dnia 18.12.2016, 18:49