Półkolonie 21.08 – 25.08.2017

Utworzono dnia 19.08.2017

Jak wspólnie spędzaliśmy czas na półkoloniach

Półkolonie Dzień Pierwszy
Pierwszy dzień półkolonii za nami. Dziś główną atrakcją był przejazd lokomotywą nad Zalew Piaski Szczygliczka. Droga nam minęła wesoło w rytm piosenek, które wszyscy śpiewali. Na miejscu każdy brał udział w wybranych przez siebie grach i zabawach, niektórzy nawet wygrali drobne upominki. Był również poczęstunek lodami. Dzień zakończyliśmy wspólnym obiadem.

Półkolonie Dzień Drugi
Drugi dzień półkolonii spędziliśmy na świeżym powietrzu w Gołuchowie. Zaczęliśmy od odwiedzenia zagrody Żubrów, następnie udaliśmy się spacerkiem przez teren parkowy. Zabawy przy tym było wiele, zwłaszcza przy dębie Janie. Na koniec nasze grupy zwiedziły również wnętrze Zamku, co widać na załączonej fotorelacji.

Półkolonie Dzień Trzeci
Dzisiaj spędziliśmy bardzo ciekawy dzień w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Każde dziecko własnoręcznie czerpało papier, następnie go suszyliśmy oraz ćwiczyliśmy umiejętności drukarskie. Zwiedziliśmy również część muzealną, niezwykle interesujące maszyny, kolekcję fortepianów oraz wystawę ruchomą dotycząca św. Jana Pawła II. Na załączonych zdjęciach widać również maszynę parową używaną niegdyś przez rodzinę Lipskich. Dzień zakończyliśmy oczywiście wspólnymi lodami :-)

Półkolonie Dzień Czwarty
Kolejny aktywny dzień półkolonii za nami. Rozpoczęliśmy go od zjedzenia słodkich drożdżówek ufundowanych przez Panią Agnieszkę Jessa. Odbyliśmy wycieczkę na lotnisko, gdzie jeden z pracowników opowiedział nam nieco o szybowcach i pracy pilota. Na lotnisku odbyły się również konkursy w kręceniu hula-hop oraz w zbijaniu plastikowych kubeczków piłkami tenisowymi. Zwycięzcami zostali Martyna i Kuba :-) W drodze powrotnej przebyliśmy również trasę Questu po Lewkowie, szukając informacji o Wojciechu Lipskim. Za wytrwałość należały się uczestnikom słodkości! Na zakończenie czekała nas pogadanka z Paniami Policjantkami w sprawie bezpieczeństwa oraz wyczekane kiełbaski z ogniska. Dziś było pysznie :-)