Biblioteka szkolna

Bibliotekarz szkolny zaprasza wszystkich czytelników w nowym roku szkolnym do korzystania z księgozbioru. w godzinach pracy biblioteki.
Zwracam się z prośba do uczniów, którzy nie oddali przed wakacjami lektur bądź innych książek z biblioteki szkolnej, o ich zwrot w najbliższym czasie.
Życzę wszystkim czytelnikom miłego oraz zaczytanego roku szkolnego 2021/22

Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/22

Czas pracy biblioteki

Biblioteka szkolna zaprasza w roku szkolnym 2022/2023

Poniedziałek 8:00 – 14:00

Wtorek 7:45  – 14:45

Środa 7:45 – 14:45

Czwartek 8:00  – 14:00

Piątek 7:45  – 11:45

O bibliotece

Biblioteka mieści się w  pomieszczeniu na parterze  w nowo dobudowanej części szkoły podstawowej pomiędzy sekretariatem a  pokojem nauczycielskim.

Na regałach w wypożyczalni książki ułożone są wg działów tematycznych.
Oprócz nich wypożyczamy m.in. podręczniki, dokumenty szkolne, czasopisma. Dla nauczycieli wydzielony jest zbiór książek metodycznych oraz z dziedziny pedagogiki, psychologii, socjologii.

Wyodrębniony został również dział z literaturą i opracowaniami dotyczącymi regionu oraz Wielkopolski.w ramach realizacji projektów przedmiotowych.

Regulamin biblioteki

1. Biblioteka służy wszystkim  uczniom, nauczycielom i  innym pracownikom  szkoły, a także rodzicom uczniów.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece książek i czasopism korzystać można:

- wypożyczając je do domu ( lektury szkolne, literatura piękna, ksiązki popularno naukowe)

- czytając lub przeglądając na miejscu( księgozbiór podręczny, czasopisma)

- wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych (komplety przekazane do dyspozycji nauczyciela)

1. Biblioteka czynna jest w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach podanych na drzwiach biblioteki
  2. Uczeń może wypożyczyć jednorazowo 5 książek na okres miesiąca, zaś lektury szkolne na okres 2 tygodni.
  3. Przeczytane ksiązki powinniśmy natychmiast zwrócić do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
  4. Zbiory biblioteki są  naszą wspólna własnością. Należy chronić wypożyczone ksiązki przed zniszczeniem i zagubieniem.
  5. Uczeń, który zgubi lub zniszczy wypożyczoną książkę, musi odkupić taką samą, lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza, o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej wartości ksiązki zagubionej lub zniszczonej.

Wszystkie wypożyczone ksiązki musza wrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego
w wyznaczonym terminie.

Prośby książki

Nie pisz i nie rysuj tuszem
na mych kartach,
bowiem wkrótce
będę prawie nic nie warta.

Nie zaginaj rogów,
używaj zakładki
na półce mnie stawiaj,
dbaj o me okładki.